sobota 27. ledna 2018

Může formát Micro 4/3 konkurovat fullframu? Přesvědčte se sami


Tři z mých fotografií jsou až do 30. ledna k vidění na výstava Czech Press Photo na Staroměstské radnici v Praze. Všechny tři byly pořízeny bezzrcadlovkou Panasonic GX7 s relativně malým snímačem formátu Micro 4/3. Zkuste si je porovnat s jinými zvětšeninami na výstavě - rozdíl mezi nimi a snímky z fullframů není nijak patrný.

Znovu se tak potvrdilo to, čeho jsem si všiml už na mé výstavě Města a útěky v Krnově. Při velikosti zvětšenin cca 80x60 cm nepoznáte rozdíl mezi fotkami z fullframového Canonu 6D a malého Lumixu GX7. 

Z mých zkušeností s oběma formáty mohu říci, že rozlišnosti mezi oběma fotoaparáty se projevují až v případě, že musíte fotit za velmi špatných světelných podmínek. Při ISO nad 1600 má fullframe znatelnou převahu (a mnohem menší šum). Jistý, ale velmi malý rozdíl je také v množství jemných detailů, těch má fullframe o něco více. Všiml jsem si toho ale jen u jemných textur na krajinářských fotkách, při fotografování ve městech to patrné v podstatě není.Žádné komentáře:

Okomentovat